Історична довідка

У 1884 році учні і вчителі Кропивнянського початкового народного училища справили новосілля – вони вселилися в нове шкільне приміщення. За розміщенням воно було типовим для більшості шкіл: невелика веранда, шкільний коридор, одна класна кімната, комора для зберігання класного майна, квартира учителя при школі. Опалювалось приміщення грубкою, що знаходилась прямо в класній кімнаті.

В кінці 90 – х років після проведення освітянської реформи, утримання закладів освіти перекладалось на земські управи і відтоді Кропивнянське початкове народне училище було перетворене в Кропив‘янську земську школу ( 1895). В школі навчається 58 хлопчиків та 6 дівчаток.

Архіви канцелярії свідчать про недостатню забезпеченість навчального процесу підручниками і письмові прохання вчителів шкіл щодо поліпшення цього стану. Після огляду навколишніх сіл чернігівським губернатором Андрієвським Е.А., цього ж року було видано таку постанову: «В школах преподавать пение с приглашением местних певцов, ввести огородничество, садоводство и полевые посевы в тех школах, при которых есть участки земли».

З 1908 року школа почала називатися Крапив‘янсько-Петровською, бо її взяв під свою опіку дворянин Петровський.

В 1910 році школі виділили земельну ділянку площею 3 десятини. В школі навчається 76 учнів.

Станом на 1920 рік в Кропивні 32% грамотного населення, в школі навчається 85 учнів у 2-ві зміни. Відмічається досить грунтовне вивчення творів Т.Шевченка оскільки старожили – школярі тих часів, навіть тридцять років по закінченню школи, напам‘ять цитували уривки з поеми " Катерина" ," Заповіт" і ін. твори.

буквар

Буквар тих часів

Війна 1941 – 1945 рік

Після визволення, 13 вересня 1943 року, від німецько-фашистських загарбників, з 1 жовтня 1943 року відновила свою роботу Кропивʼянська початкова школа..

Акт обстеження Крапивнянської початкової школи від 29.11.1945 свідчить: в школі навчається 145 учнів, проведено контрольні роботи із російської та української мови, арифметики, робочі і навчальні плани є в наявності, журнали ведуться за старою формою, проведено 6 педрад, площа 30 кв.м, школа має охайний вигляд, класи чисті, є фізрук".

1949 рік, в школі 80 учнів. Господарство школи розміщене в двох будинках. В народі називали "біла школа" і " червона школа". Після закінчення 4 класів Крапивнянської початкової школи її випускники продовжують навчання в Синяківській неповній середній школі.

З 1954 року заплановане будівництво приміщення нової школи, на місці де стоїть вона й сьогодні.

Станом на 1963 рік у школі 190 учнів, працює 13 вчителів, драматичний та хоровий гуртки.

1968 рік школа справляє новосілля – завершили 12 – річне будівництво другого західного крила школи. 180 учнів, серед них 19 відмінників, 61 ударник.

Старий коридор

Не забувають рідне село і школу знані випускники.
За допомогою Бойка В.Ф. – відремонтовано шкільний коридор, підведено газопостачання

Бойко В.Ф.

Бойко Віталій Федорович з учнями школи

НВК

Новий вигляд НВК

Головна подія 2015 року – відкриття дитячого садочку «Перлинка»

 ПерлинкаСадочок "Перлинка"

Слово дошкільнятамСлово дошкільнятам

Церемонія відкриття

Церемонія відкриття садочка

Кiлькiсть переглядiв: 0